جمع صورت حساب : 0 تومان سبد خرید

اخبار تکنولوژی

ارائه خدمات فیبرنوری با تعرفه ADSL

  • 184

سرویس دیتا این روزها به یکی از پر ترافیک‌ترین پکیج‌های مورد نظر کاربران اپراتورهای ارتباطی تبدیل شده و عملا بازار رقابتی کمپانی‌های فعال در این بخش را شکل داده است.

اپراتورهای ثابت و سیار به شدت در حال رقابت بر سر ارائه بسترهای متمایز و پر سرعت‌تر در این حوزه هستند تا به این طریق بازار ارتباطی کشور را در دست گرفته و مشترکان بیشتری را به سمت سرویس‌های خام و ارزش افزوده خود بکشانند.

یکی  از سرویس‌دهندگانی که سال‌هاست در قامت کامل رقابت با اپراتورهای خصوصی ثابت ورود کرده و همپای آنها، سرویس اینترنت پرسرعت می‌فروشد، شرکت مخابرات ایران است که این فعالیتش همواره از سال‌های دور باعث بروز تنش و نگرانی در بخش خصوصی شده بود.

اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ثابت معتقد بودند که شرکت مخابرات ایران با توجه به ظرفیت بالقوه موجود در بخش مشترکان تلفنی و زیرساخت‌های ارتباطی انحصاری که در دست دارد نباید در قامت فروشنده سرویس هم ورود کند زیرا این کار می‌تواند مصداق بسط انحصار و در نهایت حتی منجر به دامپینگ در بازار و ورشکستگی دیگر شرکت‌های کوچکتر شود.

علاوه بر این، کیفیت سرویس اینترنت مخابرات به واسطه میزان مشترکان بالای آن، همواره در پایین‌ترین سطح بود اما یک سالی می‌شود که با ارائه طرح‌های ویژه مربوط به ارتقای سرعت درصدد جبران مافات برآمده است.

اخیرا (ابتدای بهمن ماه) هم سید مجید صدری؛ مدیر عامل مخابرات ایران در نشست خبری اشاره‌ای به توسعه یک‌ونیم میلیون پورت فیبرنوری منازل داشت و اظهار کرد: معتقد به این هستیم اگر می‌خواهیم رشد خوبی داشته باشیم باید فیبرنوری منازل برایمان اهمیت داشته باشد.

وی ادامه داد: اما متأسفانه پیش از این تعرفه‌ای که برای ارائه سرویس‌های فیبر نوری داشتیم، باعث می‌شد مشترکان رغبتی به استفاده از خدمات این حوزه نداشته باشند همچنین در کنار این موضوع، هزینه‌های کابل‌کشی منازل از 300 هزار تومان به بالا و قیمت مودم هم مزیدی بر این علت شده بود تا مشترکان جذب این سرویس نشوند.

مدیر عامل مخابرات خاطر نشان کرد: بر این اساس طرح تانومای ویژه را که تا آخر سال دایر خواهد بود، استارت زدیم تا اگر هر کسی در هر کجای ایران درخواست راه‌اندازی فیبرنوری برای منزلش داشت، هیچ هزینه‌ای را برای کابل‌کشی از آنها دریافت نکنیم.

او گفت: همچنین در نظر داریم ارائه مودم را هم به سمت رایگان کردن یا ارائه تقسیطی ببریم و تعرفه خدمات اینترنت مبتنی بر فیبرنوری برابر تعرفه ADSL باشد.

حال دوباره وی با بیان اینکه فناوری فیبرنوری با مزیت سرعت و کیفیت متمایز برای بهره‌مندی مردم عزیز در سراسر کشور در دسترس است، عنوان کرده است: برای این منظور امکان ثبت‌نام گسترده و یکپارچه فیبرنوری خانگی را از طریق درگاه جداگانه‌ای به آدرس www.tci.ir/ftthreg فراهم‌کردیم که هم‌زمان با آغاز دهه فجر با شرایط و تخفیف ویژه در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

صدری همچنین در صفحه اجتماعی خود نوشت: هیچ محدودیتی در ارائه این سرویس وجود ندارد و هزینه‌های آن مطابق هزینه‌های ADSL محاسبه شده و در کمترین زمان با مدیریت یکپارچه و تسهیلات و برنامه زمان‌بندی ارائه می‌شود.

همچنین این امکان برای مشترکان سابق این شرکت (ADSL) فراهم شده تا در صورت تمایل بتوانند سرویس خود را به فیبرنوری تغییر داده و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

نظرات

نظر خود را بنویسید

ثبت نام در خبرنامه